FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Telefonbogen indeholder alle medarbejdere på DTU Aqua. Brug søgefeltet herunder til at finde den person, du skal have fat i. Få flere oplysninger om personen ved at klikke på vedkommendes navn. 

Hvis du leder efter en person på et andet institut på DTU, kan du bruge søgeboksen "Find en DTU'er". 

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Signe ØstergaardLaborantDTU Aquasigpo@aqua.dtu.dk
Jakob Christian ØstergaardStudentermedhjælperDTU Aquajchos@aqua.dtu.dk
Mathis von AhnenAdjunktDTU Aquamvah@aqua.dtu.dk
Mikael van DeursLektorDTU Aqua35 88 34 28mvd@aqua.dtu.dk
Kim Joao de Jesus GregersenPostdocDTU Aqua35 88 32 04jdjg@aqua.dtu.dk
Sonia Regina de AraujoLaborantDTU Aquasrdar@aqua.dtu.dk
Eleni ZogopoulouStudentermedhjælperDTU Aquaelezo@aqua.dtu.dk
Urban WünschPostdocDTU Aqua35 88 33 47urbw@aqua.dtu.dk
Lotte Worsøe ClausenSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 33 64law@aqua.dtu.dk
Mary WiszSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 31mwis@aqua.dtu.dk
Tim WilmsVidenskabelig assistentDTU Aquatimw@aqua.dtu.dk
Maj-Britt WillandsenSekretærDTU Aqua35 88 33 04mwil@aqua.dtu.dk
Kai WielandSektionslederDTU Aqua35 88 32 76kw@aqua.dtu.dk
Betina Lynnerup WarmingLaborantDTU Aqua35 88 68 32belyn@aqua.dtu.dk
Julie Boch WaldorffSkibsassistentDTU Aquajbowa@aqua.dtu.dk
Antoni Vivó PonsPh.d.-studerendeDTU Aquaavipo@aqua.dtu.dk
Andre VisserProfessorDTU Aqua35 88 34 25awv@aqua.dtu.dk
Morten VintherSeniorrådgiverDTU Aqua35 88 33 50mv@aqua.dtu.dk
Niccolò VendraminEURL KoordinatorDTU Aqua35 88 68 21niven@aqua.dtu.dk
Teena Vendel KlingeLaboratorieteknikerDTU Aqua35 88 61 03tevk@aqua.dtu.dk
Berthe Maria Johanna VastenhoudPh.d.-studerendeDTU Aquabmjv@aqua.dtu.dk
Irina VardiaLaborantDTU Aquairiva@aqua.dtu.dk
Jakob Krogh Vangsgaard1. MaskinmesterDTU Aquajkva@aqua.dtu.dk
Paulina UrbanPh.d.-studerendeDTU Aqua53 33 48 68paur@aqua.dtu.dk
Christian Philip UnmackEkstern seniorrådgiverDTU Aqua93 51 16 72cpun@aqua.dtu.dk
Clara UlrichProfessor, MSODTU Aqua35 88 33 95clu@aqua.dtu.dk
Vanessa TrijouletForskerDTU Aqua50 54 88 79vtri@aqua.dtu.dk
Anne Trap-LindPresse- og kommunikationskonsulentDTU Aqua93 51 04 11anntr@aqua.dtu.dk
Carla TorrentsGæstestuderendeDTU Aquacarltor@aqua.dtu.dk
Jonna TomkiewiczSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 08jt@aqua.dtu.dk
Karen TimmermannProfessorDTU Aqua93 51 03 81karti@aqua.dtu.dk
Dirk Cornelis TijssenBiologoverassistentDTU Aqua35 88 32 85dct@aqua.dtu.dk
Kjetil Gjeitsund ThorvaldsenPh.d.-studerendeDTU Aquakjgth@aqua.dtu.dk
Brian Werner ThomsenBiologoverassistentDTU Aqua21 39 95 74bweth@aqua.dtu.dk
Jan Werner ThomsenBiologoverassistentDTU Aqua61 13 81 68jweth@aqua.dtu.dk
Jesper ThomsenSkibsassistentDTU Aquajethom@aqua.dtu.dk
Helge Abildhauge ThomsenEmeritusDTU Aqua35 88 30 20hat@aqua.dtu.dk
Camilla Øster ThomsenStudentermedhjælperDTU Aquacosth@aqua.dtu.dk
Kirsten ThomsenLeder af ForskningssekretariatetDTU Aqua35 88 33 79kth@aqua.dtu.dk
Leif ThomsenIT-ansvarligDTU Aqua35 88 35 05lt@aqua.dtu.dk
Fletcher ThompsonPostdocDTU Aquafletho@aqua.dtu.dk
Aris ThomasbergerPh.d.-studerendeDTU Aqua93 51 02 78arith@aqua.dtu.dk
Ednaldo ThiesenSkibsassistentDTU Aquaednth@aqua.dtu.dk
Flemming ThaarupBiologoverassistentDTU Aqua35 88 32 86fth@aqua.dtu.dk
Aage ThaarupFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 32 48att@aqua.dtu.dk
Daniel TaylorPostdocDTU Aqua93 51 89 75dtay@aqua.dtu.dk
Jann Børge SørensenHovmesterDTU Aqua35 88 32 80jbs@aqua.dtu.dk
Sune Riis SørensenGæstDTU Aqua35 88 35 53srs@aqua.dtu.dk
Heidi SørensenServicemedarbejderDTU Aquaheis@aqua.dtu.dk
Helle SørensenSpecialkonsulentDTU Aqua21 31 65 53hels@aqua.dtu.dk
Johan Mølgård SørensenVidenskabelig assistentDTU Aquajmoso@aqua.dtu.dk
Juliane SørensenPh.d.-studerendeDTU Aquajusor@aqua.dtu.dk
Ronny SørensenElektroteknikerDTU Aqua35 88 32 03roso@aqua.dtu.dk
Tom SvoldgaardFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 32 64tc@aqua.dtu.dk
Jon Christian SvendsenSeniorforskerDTU Aqua93 51 16 63jos@aqua.dtu.dk
Andreas SvarerBiologoverassistentDTU Aqua35 88 31 26ansv@aqua.dtu.dk
Sei SuzukiPh.d.-studerendeDTU Aquassuz@aqua.dtu.dk
Frank SurlandProjektleder / senior teknisk skibsinspektørDTU Aquafrsu@aqua.dtu.dk
Josianne Gatt StøttrupSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 42jgs@aqua.dtu.dk
Karin StubgaardKommunikationsmedarbejder & ph.d.-sekretærDTU Aqua35 88 30 33stub@aqua.dtu.dk
Marie Storr-PaulsenSektionslederDTU Aqua35 88 34 41msp@aqua.dtu.dk
Colin StedmonProfessorDTU Aqua35 88 34 10cost@aqua.dtu.dk
Bjarne StageSeniorforskerDTU Aqua35 88 33 58bst@aqua.dtu.dk
Michael St. JohnSeniorforskerDTU Aqua21 79 89 32mstjo@aqua.dtu.dk
Ulla SproegelLaborantDTU Aqua35 88 32 89usp@aqua.dtu.dk
Synne SpjelkavikStudentermedhjælperDTU Aquasyspj@aqua.dtu.dk
Maria SokolovaPh.d.-studerendeDTU Aqua50 20 23 78msok@aqua.dtu.dk
Peter Vilhelm SkovLektorDTU Aqua35 88 32 63pvsk@aqua.dtu.dk
Christian SkovLektorDTU Aqua35 88 31 16ck@aqua.dtu.dk
Henrik SkodaServicemedarbejderDTU Aqua35 88 32 95hensk@aqua.dtu.dk
Mikkel SkafteServicemedarbejderDTU Aqua21 15 40 79mska@aqua.dtu.dk
Finn SivebækFiskeplejekonsulentDTU Aqua35 88 31 17fs@aqua.dtu.dk
Daniela Eliana SgangaPostdocDTU Aqua29 62 88 44delsg@aqua.dtu.dk
Dagoberto Andres Sepulveda AranedaForskerDTU Aquadsep@aqua.dtu.dk
Søren Espersen SchrøderPh.d.-studerendeDTU Aquasosc@aqua.dtu.dk
Kristian Schreiber Plet-HansenGæsteforskerDTU Aquakspl@aqua.dtu.dk
Nicolas Azaña Schnedler-MeyerPostdocDTU Aqua35 88 31 25niaz@aqua.dtu.dk
Jacob Günther SchmidtAkademisk medarbejderDTU Aquajacsc@aqua.dtu.dk
Peter Søndergaard SchmedesPostdocDTU Aqua93 51 18 98peson@aqua.dtu.dk
Morten SchiøttSeniorforskerDTU Aqua35 88 62 11mosch@aqua.dtu.dk
Andrea SchiavettiStudentermedhjælperDTU Aquaanschi@aqua.dtu.dk
Sahar SawaryPraktikantDTU Aquasahsa@aqua.dtu.dk
Esther SavinaForskerDTU Aqua35 88 32 02esav@aqua.dtu.dk
Camille SaurelSeniorforskerDTU Aqua61 15 01 62csau@aqua.dtu.dk
Kamila SarkeevaGæstestuderendeDTU Aquakamisa@aqua.dtu.dk
Jesper SandagerSkibsførerDTU Aqua23 65 30 38jesand@aqua.dtu.dk
Maria Møllegaard SalmonsenStudentermedhjælperDTU Aquamamos@aqua.dtu.dk
Fredrik RyderheimPh.d.-studerendeDTU Aquafrry@aqua.dtu.dk
Marie-Christine RufenerVidenskabelig assistentDTU Aquamruf@aqua.dtu.dk
Rocío Rodriguez TorresPh.d.-studerendeDTU Aquartor@aqua.dtu.dk
Mads Boje RodePh.d.-studerendeDTU Aquamaboro@aqua.dtu.dk
Sinja RistPostdocDTU Aquasiri@aqua.dtu.dk
Anna RindorfProfessor, SektionslederDTU Aqua35 88 33 78ar@aqua.dtu.dk
Christian Riisager-SimonsenAkademisk medarbejderDTU Aqua91 37 00 58chrii@aqua.dtu.dk
Karin Johanna Van der ReijdenPostdocDTU Aquakjova@aqua.dtu.dk
Henrik Dalby RavnAkademisk medarbejderDTU Aqua35 88 31 32hrav@aqua.dtu.dk
Jesper Jørgen Brochstedt RasmussenSkibsinspektørDTU Aqua24 89 28 14jbro@aqua.dtu.dk
Gorm RasmussenEmeritusDTU Aqua35 88 31 22gr@aqua.dtu.dk
Helle RasmussenFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 32 08hr@aqua.dtu.dk
Nina QvistgaardChefkonsulent, UddannelsesansvarligDTU Aqua35 88 30 90niq@aqua.dtu.dk
https://www.fiskepleje.dk/service/telefonbog?descending=True&fr=1&mr=100&qt=DtuPersonQuery&sorton=LastName
22 JUNI 2021