FIND EN DTU'er

Hvem

Hvad

Hvor

Telefonbog

Telefonbogen indeholder alle medarbejdere på DTU Aqua. Brug søgefeltet herunder til at finde den person, du skal have fat i. Få flere oplysninger om personen ved at klikke på vedkommendes navn. 

Hvis du leder efter en person på et andet institut på DTU, kan du bruge søgeboksen "Find en DTU'er". 

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Marie Storr-PaulsenSektionslederDTU Aqua35 88 34 41msp@aqua.dtu.dk
Karl-Johan StæhrSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 32 71kjs@aqua.dtu.dk
Josianne Gatt StøttrupSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 42jgs@aqua.dtu.dk
Jon Christian SvendsenSeniorforskerDTU Aqua93 51 16 63jos@aqua.dtu.dk
Daniel TaylorPh.d.-studerendeDTU Aqua93 51 89 75dtay@aqua.dtu.dk
Mridul ThomasPostdocDTU Aquamrit@aqua.dtu.dk
Jan Werner ThomsenBiologoverassistentDTU Aqua61 13 81 68jweth@aqua.dtu.dk
Jonna TomkiewiczSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 08jt@aqua.dtu.dk
Anna TörnroosPostdocDTU Aquaannto@aqua.dtu.dk
Pieter Daniël van DenderenPostdocDTU Aquapdvd@aqua.dtu.dk
Morten VintherSeniorrådgiverDTU Aqua35 88 33 50mv@aqua.dtu.dk
Lotte Worsøe ClausenSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 33 64law@aqua.dtu.dk
Dennis Ulrik AndersenBiologoverassistentDTU Aqua29 25 13 10dean@aqua.dtu.dk
Nikolaj Reducha AndersenTAP-AC / Coordinator of the EURL for fish diseasesDTU Aqua33 96 34 23ngaan@aqua.dtu.dk
Farivar AzourBiologoverassistentDTU Aquafaaz@aqua.dtu.dk
Henrik BaktoftSeniorforskerDTU Aqua35 88 31 08hba@aqua.dtu.dk
Matthieu BaronGæsteforskerDTU Aquamabar@aqua.dtu.dk
Sofie BarsøePh.d.-studerendeDTU Aquasofhan@aqua.dtu.dk
Jane BehrensSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 81jabeh@aqua.dtu.dk
Søren BergSeniorrådgiverDTU Aqua35 88 31 27sbe@aqua.dtu.dk
Esther BeukhofPh.d.-studerendeDTU Aquaestb@aqua.dtu.dk
Grete Solveig BygSekretærDTU Aqua35 88 32 69gsby@aqua.dtu.dk
Morten CarøeFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 31 26mca@aqua.dtu.dk
Peter Hersom CaspersenProjektleder / skibsinspektørDTU Aqua35 88 32 80phca@aqua.dtu.dk
Asbjørn ChristensenSeniorforskerDTU Aqua35 88 33 73asc@aqua.dtu.dk
Per E. ChristensenServicemedarbejderDTU Aqua35 88 31 57pc@aqua.dtu.dk
Carla Tatiana Franco CordónStudentermedhjælperDTU Aqua93 51 19 50ctfc@aqua.dtu.dk
Jørgen DalskovCheffiskerikonsulentDTU Aqua35 88 33 80jd@aqua.dtu.dk
Laura DiernæsStudentermedhjælperDTU Aqualdie@aqua.dtu.dk
Gildas GlemarecPh.d.-studerendeDTU Aquaggle@aqua.dtu.dk
Einar Eg NielsenProfessorDTU Aqua35 88 31 15een@aqua.dtu.dk
Josefine EgekvistSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 34 38jsv@aqua.dtu.dk
Lis Vinther ElmstedOverassistentDTU Aqua35 88 33 06lvi@aqua.dtu.dk
Rene Nyholm ErlandsenBiologoverassistentDTU Aqua24 65 58 33rner@aqua.dtu.dk
Helle FalborgKommunikationskonsulentDTU Aqua35 88 30 31hefal@aqua.dtu.dk
Peter Geertz-HansenAC-TAPDTU Aqua35 88 31 24pgh@aqua.dtu.dk
Karin Lank JørgensenServicemedarbejderDTU Aqua35 88 31 75karjo@aqua.dtu.dk
Michelle Grace Pinto JørgensenPh.d.-studerendeDTU Aquamichj@aqua.dtu.dk
Stefan Pahuus Jørgensen1. MaskinmesterDTU Aquaspajo@aqua.dtu.dk
Tine KastrupOverassistentDTU Aqua35 88 31 34tik@aqua.dtu.dk
Alexandros KokkalisForskerDTU Aqua35 88 34 85alko@aqua.dtu.dk
Annegrete D. HansenFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 32 38adh@aqua.dtu.dk
Marja KoskiLektorDTU Aqua35 88 34 07mak@aqua.dtu.dk
Tróndur Jónsson KragesteenPh.d.-studerendeDTU Aquatjkr@aqua.dtu.dk
Martin Lykke KristensenPh.d.-studerendeDTU Aqua40 98 77 93makri@aqua.dtu.dk
Frank Ivan HansenFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 33 63fih@aqua.dtu.dk
Anne-Mette KronerVidenskabelig assistentDTU Aquaamkro@aqua.dtu.dk
Maria Krüger-JohnsenAkademisk medarbejderDTU Aqua35 88 33 56mkru@aqua.dtu.dk
Jesper Bak HansenStudentermedhjælperDTU Aquajebha@aqua.dtu.dk
Finn LarsenSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 96fl@aqua.dtu.dk
Mikkel Richardt HansenSkibsassistentDTU Aquamriha@aqua.dtu.dk
Stina Bjørk Stenersen HansenFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 33 85sb@aqua.dtu.dk
Dennis LisbjergSektionslederDTU Aqua35 88 33 45deli@aqua.dtu.dk
Ivar LundSeniorforskerDTU Aqua35 88 32 05il@aqua.dtu.dk
Brian MacKenzieProfessorDTU Aqua35 88 34 45brm@aqua.dtu.dk
Lone MadsenSeniorforskerDTU Aqua35 88 68 26loma@aqua.dtu.dk
Michael HolmFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 31 56mih@aqua.dtu.dk
Nina HolmLaboratorieoverassistentDTU Aqua35 88 33 66nh@aqua.dtu.dk
Inger HornumLaboratoriefuldmægtigDTU Aqua35 88 34 17ih@aqua.dtu.dk
Hanne Moos BilleSektionslederDTU Aqua35 88 33 07hmo@aqua.dtu.dk
Kirsten Birch HåkanssonSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 30 34kih@aqua.dtu.dk
Kári Karbech MouritsenLaborantDTU Aquakarik@aqua.dtu.dk
Kristoffer OlsenSkibsassistentDTU Aquakriol@aqua.dtu.dk
Barry O'NeillSeniorforskerDTU Aqua93 51 01 72barone@aqua.dtu.dk
Milan Møller PavlovicIT-medarbejderDTU Aqua35 88 32 21mp@aqua.dtu.dk
Henrik Bang PedersenMaskinchefDTU Aqua35 88 32 80hbp@aqua.dtu.dk
Lars-Flemming PedersenSeniorforskerDTU Aqua35 88 32 15lfp@aqua.dtu.dk
Per Bovbjerg PedersenSektionslederDTU Aqua35 88 32 56pbp@aqua.dtu.dk
Claus PerssonSkibsførerDTU Aqua20 12 13 94cper@aqua.dtu.dk
Jens Kjerulf PetersenProfessorDTU Aqua35 88 31 71jekjp@aqua.dtu.dk
Cornelia JaspersPostdocDTU Aquacoja@aqua.dtu.dk
Olav PetersenStyrmandDTU Aqua35 88 32 80pnv@aqua.dtu.dk
Jeremiah Grahm Plass-JohnsonPostdocDTU Aquajgpl@aqua.dtu.dk
Anna RindorfSektionslederDTU Aqua35 88 33 78ar@aqua.dtu.dk
Marie-Christine RufenerPh.d.-studerendeDTU Aquamruf@aqua.dtu.dk
Jacob RüschStewardDTU Aquajrys@aqua.dtu.dk
Peter Søndergaard SchmedesPh.d.-studerendeDTU Aqua93 51 18 98peson@aqua.dtu.dk
Lise SindahlFiskeriteknikerDTU Aqua35 88 32 09ls@aqua.dtu.dk
Eleni Theofania SkordaStudentermedhjælperDTU Aquas161375@student.dtu.dk
Peter Vilhelm SkovLektorDTU Aqua35 88 32 63pvsk@aqua.dtu.dk
Ulla SproegelLaborantDTU Aqua35 88 32 89usp@aqua.dtu.dk
Bjarne StageSeniorforskerDTU Aqua35 88 33 58bst@aqua.dtu.dk
Andreas SvarerBiologoverassistentDTU Aquaansv@aqua.dtu.dk
Gry Hougaard SvendsenAkademisk medarbejderDTU Aqua35 88 33 15ghsv@aqua.dtu.dk
Jann Børge SørensenHovmesterDTU Aqua35 88 32 80jbs@aqua.dtu.dk
Helle SørensenSpecialkonsulentDTU Aqua35 88 30 35hels@aqua.dtu.dk
Heidi SørensenServicemedarbejderDTU Aquaheis@aqua.dtu.dk
Nina Overgaard TherkildsenPostdocDTU Aquanit@aqua.dtu.dk
Brian Werner ThomsenBiologoverassistentDTU Aqua21 39 95 74bweth@aqua.dtu.dk
Jesper ThomsenSkibsassistentDTU Aquajethom@aqua.dtu.dk
Thomas Vilsted ThomsenElektronikerDTU Aqua35 88 32 93tvth@aqua.dtu.dk
Rocio Rodriguez TorresVidenskabelig assistentDTU Aquartor@aqua.dtu.dk
Clara UlrichProfessorDTU Aqua35 88 33 95clu@aqua.dtu.dk
Mikael van DeursSeniorforskerDTU Aqua35 88 34 28mvd@aqua.dtu.dk
Rob van GemertPh.d.-studerendeDTU Aquarvge@aqua.dtu.dk
Berthe Maria Johanna VastenhoudVidenskabelig assistentDTU Aquabmjv@aqua.dtu.dk
Niccolò VendraminPh.d.-studerendeDTU Aqua35 88 68 21niven@aqua.dtu.dk
Kai WielandSektionslederDTU Aqua35 88 32 76kw@aqua.dtu.dk
Jiayi XuPh.d.-privatistDTU Aqua35 88 34 43sjxu@aqua.dtu.dk
Antonio Agüera GarcíaPostdocDTU Aqua22 80 15 71aaga@aqua.dtu.dk
http://www.fiskepleje.dk/service/telefonbog?descending=False&fr=1&mr=100&oid=25&qt=NetmesterSearch&sc=coll_DTU-person&sorton=orgDa
22 JUNI 2018